26 października

GG żyje? Owszem i do tego wprowadza abonament


GG żyje

GG czyli dawniej Gadu-Gadu to komunikator internetowy, który zapewne pamięta większość osób urodzonych w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Jego premiera miała miejsce w 2000 roku gdzie od razu stał się hitem na naszym rynku. Niestety od wielu lat słuch o nim praktycznie zaginął i zapewne większość z Was już o nim zapomniała. GG jednak... żyje i właśnie wprowadza opcjonalny abonament.

Legendarny już komunikator, na początku obecnego stulecia, miał dominującą pozycję na naszym rynku. Zachodni giganci wielokrotnie próbowali zagrozić pozycji Gadu-Gadu jednak dopiero Messenger od Facebooka osiągnął zamierzony cel. Popularność GG systematycznie malała, a dziś dla wielu to jedynie wspomnienie lat młodości. Komunikator wielokrotnie zmieniał właścicieli. Przez kilka lat należał nawet do południowo-afrykańskiego koncernu Naspers, tego samego który przez wiele lat był również właścicielem Allegro. W 2018 roku GG zostało przejęte przez firmę England.pl (obecnie Fintecom), która od jakiegoś czasu stara się przywrócić aplikację do życia. W dniu dzisiejszym na swoim facebookowym profilu firma udostępniła informacje, że GG w wersji na platformę Android umożliwia wyłączenie reklam za symboliczną opłatą abonamentową. Mamy trzy opcje do wyboru. Miesięczna subskrypcja to koszt 1.99 złotych, opcja półroczna obniża miesięczną stawkę do 1.49 złotego, natomiast roczny abonament to koszt zaledwie 99 groszy miesięcznie.


Ponadto firma na swojej stronie internetowej poinformowała, że niebawem zamierza wprowadzić trzy nowości. Pierwsza z nich ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, druga otworzyć aplikację na świat, natomiast trzecia ma być ułatwieniem dla firm.

Czy firmie uda się odbudować pozycję rynkową komunikatora sprzed wielu lat? W dobie Messengera, WhatsApp itp zapewne będzie to trudne, jednak trzymamy kciuki.

2 komentarze:

Copyright © Digitalghosts.pl , Blogger